Yhteystiedot

Kouvola

Myynti:

Heikki Ellilä

Myynti
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Veli-Matti Sipilä

Työnjohto
020 510 8394
veli-matti.sipila@wihuri.fi

Heikki Kettunen

Varaosamyynti
020 510 8405
heikki.kettunen@wihuri.fi

Kuopio

Asentajankuja 4
70900 Toivala
Sijainti kartalla

Myynti:

Jarmo Sahinjoki

Myynti
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Jesse Jolkkonen

Myynti
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Tommi Jäppinen

Varaosamyynti
020 510 8408
tommi.jappinen@wihuri.fi

Mikkeli

Ketunniementie 11
50100 Mikkeli
Sijainti kartalla

Myynti:

Jarmo Sahinjoki

Myynti
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Oulu

Moreenitie 6
90630 Oulu
Sijainti kartalla

Myynti:

Antti Rissanen

Myynti (pohjoinen), alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Mikko Ylitalo

Myynti (etelä)
040 483 9634
mikko.j.ylitalo@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Tommi Määttä

Työnjohto
040 689 0286
tommi.maatta@wihuri.fi

Rita Pelkonen

Varaosamyynti
020 510 8401
rita.pelkonen@wihuri.fi

Riihimäki

Myynti:

Tero Haikara

Myynti
040 580 0527
tero.haikara@wihuri.fi

Juha Vuolle

Myynti
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Jouko Toivonen

Työnjohto ja varaosamyynti
020 510 8393
jouko.toivonen@wihuri.fi

Seinäjoki

Laturitie 12
60510 Hyllykallio
Sijainti kartalla

Myynti:

Erkki Välkkilä

Myynti
040 653 1132
erkki.valkkila@wihuri.fi

Tapio Rinta-Valkama

Myynti
040 486 0154

Juha Vuolle

Myynti
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Olli Lohilahti

Varaosamyynti
020 510 8400
olli.lohilahti@wihuri.fi

Tampere

Tampereentie 444
33880 Lempäälä
Sijainti kartalla

Myynti:

Juha Vuolle

Myynti
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Tero Haikara

Myynti
040 580 0527
tero.haikara@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Tero Hagrén

Työnjohto ja varaosamyynti
020 510 8389
tero.hagren@wihuri.fi

Turku

Vakiotie 4
21420 Lieto
Sijainti kartalla
Korjaamo:
Eteläkaari 10
21410 Lieto
Sijainti kartalla
Betjäning på svenska, kontakta Vesa Aalto +358406102123 / vesa.aalto@wihuri.fi

Myynti:

Tommi Kyynäräinen

Myynti, tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jari Antola

Myynti, vaihtokonepäällikkö
040 094 4840
ext-jari.antola@wihuri.fi

Vesa Aalto

Myynti • ympäristönhoito
040 610 2123
vesa.aalto@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Markku Vuolukka

Varaosamyynti
020 510 8411
markku.vuolukka@wihuri.fi

Vaasa

Karhunpolku 4
65480 Helsingby
Sijainti kartalla
Betjäning på svenska, kontakta Tero Haikara +358 40 580 0527 / tero.haikara@wihuri.fi

Myynti:

Erkki Välkkilä

Myynti
040 653 1132
erkki.valkkila@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Ken Kronqvist

Varaosamyynti
020 510 8398
ken.kronqvist@wihuri.fi

Vantaa

Pyhtäänkorventie 4
01530 Vantaa
Sijainti kartalla
Betjäning på svenska, kontakta Tero Haikara +358 40 580 0527 / tero.haikara@wihuri.fi

Myynti:

Teemu Häkkinen

Myynti, tuotepäällikkö • ympäristönhoito, golf
044 272 0176
teemu.hakkinen@wihuri.fi

Heikki Ellilä

Myynti
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Vesa Aalto

Myynti • ympäristönhoito
040 610 2123
vesa.aalto@wihuri.fi

Juuso Rajasvuo

Myynti • golf
Alkaen 1.4.2020

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Myynnin ja jälkimarkkinoinnin tukitoiminnot:

Jarno Nissi

Myyntijohtaja
050 388 3301
jarno.nissi@wihuri.fi

Jukka Lehtinen

Tuotepäällikkö • traktorit, etukuormaimet, paalaimet
040 129 3367
jukka.lehtinen@wihuri.fi

Rami Rasi

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot
040 129 3466
rami.rasi@wihuri.fi

Jaakko Johansson

Huoltopäällikkö • traktorit, ajosilppurit, AMS, ruiskut Tuotepäällikkö • ajosilppurit, elinkaaripalvelut
040 129 3425
jaakko.johansson@wihuri.fi

Jari Kalliomäki

Huoltopäällikkö • traktorit, puimurit, AMS
040 482 1587
jari.kalliomaki@wihuri.fi

Seppo Leppänen

Huoltopäällikkö • turf, takuut
040 630 4643
seppo.leppanen@wihuri.fi

Mikko Eskola

Varaosat
044 065 0970
ext-mikko.eskola@wihuri.fi