Yhteystiedot

Valtuutetut sopimushuoltopisteet

Kuopio

Asentajankuja 4
70900 Toivala
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Jesse Jolkkonen

Myynti • maatalouskoneet, Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Jarmo Sahinjoki

Myynti • maatalouskoneet
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Antti Pylkkönen

Myynti • maatalouskoneet
040 570 6258
ext-antti.pylkkonen@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Timo Kähkönen

Varaosamyyjä
020 510 8408
timo.kahkonen@wihuri.fi

Kouvola

Kaupinkatu 28
45130 Kouvola
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Heikki Ellilä

Myynti • maatalouskoneet
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Veli-Matti Sipilä

Työnjohto
040 194 4259
veli-matti.sipila@wihuri.fi

Heikki Kettunen

Varaosamyynti
020 510 8405
heikki.kettunen@wihuri.fi

Nivala

Sahantie 74
85500 Nivala
Sijainti kartalla

Myynti:

Seppo Sorvari

Myynti • maatalouskoneet
040 192 7715
seppo.sorvari@wihuri.fi

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Mikkeli

Ketunniementie 11
50100 Mikkeli
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Jarmo Sahinjoki

Myynti • maatalouskoneet
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Jukka Särkkä

Myynti • ympäristönhoito
040 046 9635
jukka.sarkka@wihuri.fi

Oulu

Moreenitie 6
90630 Oulu
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Mika Pulkkinen

Myynti • ympäristönhoito
040 176 5125
mika.pulkkinen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Tommi Määttä

Työnjohto
040 689 0286
tommi.maatta@wihuri.fi

Rita Pelkonen

Varaosamyynti
020 510 8401
rita.pelkonen@wihuri.fi

Riihimäki

Kylänraitti 5
11710 Riihimäki
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Ilpo Laine

Myynti • maatalouskoneet
040 592 7293
ext-ilpo.laine@wihuri.fi

Toni Mattila

Myynti • maatalouskoneet
040 578 0623

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Jouko Toivonen

Työnjohto ja varaosamyynti
040 569 1967
jouko.toivonen@wihuri.fi

Mikko Karala

Varaosamyyjä
020 510 8403
mikko.karala@wihuri.fi

Seinäjoki

Laturitie 12
60510 Hyllykallio
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kimmo Marttila

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 8625
kimmo.marttila@wihuri.fi

Tapio Rinta-Valkama

Myynti • maatalouskoneet
040 486 0154

Erkki Välkkilä

Myynti • maatalouskoneet
040 653 1132

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Olli Lohilahti

Varaosamyynti
020 510 8400
olli.lohilahti@wihuri.fi

Tampere

Tampereentie 444
33880 Lempäälä
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Juha Vuolle

Myynti • maatalouskoneet
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Jussi Joutsenvuori

Myynti • ympäristönhoito, golf
040 531 6252
jussi.joutsenvuori@wihuri.fi

Pasi Eronen

Myynti • ympäristönhoito
040 846 4746
pasi.eronen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Jerno Peräjoki

Työnjohto
040 359 3749
jerno.perajoki@wihuri.fi

Konsta Nieminen

Varaosamyynti
040 193 7287
konsta.nieminen@wihuri.fi

Sakari Latva

Tekninen tuki • maatalouskoneet
020 510 8389
sakari.latva@wihuri.fi

Tornio

Ratavartijankatu 1
95420 Tornio
Sijainti kartalla

Myynti:

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Turku

Vakiotie 4
21420 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Korjaamo:
Eteläkaari 10
21410 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Betjäning på svenska, kontakta Vesa Aalto +358406102123 / vesa.aalto@wihuri.fi

Myynti:

Tommi Kyynäräinen

Myynti • puimurit
Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jari Antola

Myynti • maatalouskoneet, vaihtokonepäällikkö
040 094 4840
ext-jari.antola@wihuri.fi

Vesa Aalto

Myynti • ympäristönhoito
040 610 2123
vesa.aalto@wihuri.fi

Ilpo Laine

Myynti • maatalouskoneet
040 592 7293
ext-ilpo.laine@wihuri.fi

Toni Mattila

Myynti • maatalouskoneet
040 578 0623

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Johan Seikola

Myynti • ympäristönhoito
040 131 7432
johan.seikola@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Markku Vuolukka

Varaosamyynti
020 510 8411
markku.vuolukka@wihuri.fi

Vesa Aalto

Varaosamyynti
040 610 2123
vesa.aalto@wihuri.fi

Vaasa

Karhunpolku 4
65520 Helsingby
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kimmo Marttila

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 8625
kimmo.marttila@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Ken Kronqvist

Varaosamyynti
020 510 8398
ken.kronqvist@wihuri.fi

Vantaa

Pyhtäänkorventie 4
01530 Vantaa
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Heikki Ellilä

Myynti • maatalouskoneet
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Teemu Häkkinen

Myynti, myyntipäällikkö • ympäristönhoito, golf
044 272 0176
teemu.hakkinen@wihuri.fi

Jussi Joutsenvuori

Myynti • ympäristönhoito, golf
040 531 6252
jussi.joutsenvuori@wihuri.fi

Vesa Aalto

Myynti • ympäristönhoito
040 610 2123
vesa.aalto@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Timo Perämäki

Myynti • ympäristönhoito
040 128 0683
timo.peramaki@wihuri.fi

Varaosat & huolto:

Mikko Semitchev

Varaosamyynti
040 141 7735
mikko.semitchev@wihuri.fi

Myynnin tukitoiminnot:

Jarno Nissi

Myyntijohtaja
050 388 3301
jarno.nissi@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Jukka Lehtinen

Tuotepäällikkö • traktorit, etukuormaimet, paalaimet
040 129 3367
jukka.lehtinen@wihuri.fi

Tommi Kyynäräinen

Myynti • puimurit
Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jaakko Johansson

Huoltopäällikkö • traktorit, ajosilppurit, AMS, ruiskut Tuotepäällikkö • ajosilppurit, elinkaaripalvelut
040 129 3425
jaakko.johansson@wihuri.fi

Jesse Jolkkonen

Myynti • maatalouskoneet, Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Stiina Lerkki

Asiakkuusvastaava
040 614 8475
ext-stiina.lerkki@wihuri.fi

Jälkimarkkinoinnin tukitoiminnot

Jan Kivimäki

Tekninen tuki • ympäristönhoito, golf
040 611 7329
jan.kivimaki@wihuri.fi

Mikko Eskola

Varaosat
044 065 0970
ext-mikko.eskola@wihuri.fi

Seppo Leppänen

Huoltopäällikkö • Golf & Turf, takuut
040 630 4643
seppo.leppanen@wihuri.fi

Rami Rasi

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot
040 129 3466
rami.rasi@wihuri.fi