Huolto ja varaosat

Valtuutetut sopimushuoltopisteet

Kempele

Akselikuja 2
90440 Kempele
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Rita Pelkonen

Varaosamyynti
020 510 8401
rita.pelkonen@wihuri.fi

Huolto:

Eero Hämeenkorpi

Työnjohto
040 152 5754
eero.hameenkorpi@wihuri.fi

Kouvola

Korjaamo ja varaosamyynti:
Kaupinkatu 28
45130 Kouvola
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16
Korjaamo:
Savikannantie 158
55610 Imatra

Varaosat:

Heikki Kettunen

Varaosamyynti
020 510 8405
heikki.kettunen@wihuri.fi

Huolto:

Veli-Matti Sipilä

Työnjohto
040 194 4259
veli-matti.sipila@wihuri.fi

Kuopio

Asentajankuja 4
70900 Toivala
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Timo Kähkönen

Varaosamyyjä
020 510 8408
timo.kahkonen@wihuri.fi

Oripää

Vuotavantie 14
32520 Oripää
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Eveliina Järvinen

Varaosamyynti
040 523 7854
ext-eveliina.jarvinen@wihuri.fi

Huolto:

Niko Mäkinen

Työnjohto
040 621 4706
niko.makinen@wihuri.fi

Riihimäki

Kylänraitti 5
11710 Riihimäki
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Jesse Saviniemi

Varaosamyynti
040 610 7691
jesse.saviniemi@wihuri.fi

Huolto:

Timo Eskola

Työnjohtaja
0406209652
timo.eskola@wihuri.fi

Seinäjoki

Laturitie 12
60510 Hyllykallio
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Joonas Korkala

Varaosamyynti
040 154 5676
joonas.korkala@wihuri.fi

Tampere

Tampereentie 444
33880 Lempäälä
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat ja huolto:

Konsta Nieminen

Työnjohtaja
040 3593749
konsta.nieminen@wihuri.fi

Jaakko Ranta

varaosamyyjä
0401937287
jaakko.ranta@wihuri.fi

Turku

Varaosamyynti:
Vakiotie 4
21420 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Korjaamo:
Eteläkaari 10
21410 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Korjaamo:
Pahkajärventie 20
23800 Laitila
Sijainti kartalla

Varaosat:

Markku Vuolukka

Varaosamyynti
020 510 8411
markku.vuolukka@wihuri.fi

Tero Peltola

Varaosamyynti
040 154 4291
tero.peltola@wihuri.fi

Huolto:

Niko Mäkinen

Työnjohto
040 621 4706
niko.makinen@wihuri.fi

Vaasa

Karhunpolku 4
65520 Helsingby
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Varaosat:

Ken Kronqvist

Varaosamyynti
020 510 8398
ken.kronqvist@wihuri.fi

Vantaa

Pyhtäänkorventie 4
01530 Vantaa
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16
Korjaamo: Kiitoradantie 4
01530 Vantaa
Sijainti kartalla

Varaosat:

Akseli Karri

Varaosamyynti
040 482 0923
akseli.karri@wihuri.fi

Huolto:

Mika Jokinen

Työnjohto
040 621 4294
mika.jokinen@wihuri.fi

Tukitoiminnot

Rami Rasi

Jälkimarkkinointipäällikkö
040 129 3466
rami.rasi@wihuri.fi

Sakari Latva

Tekninen tuki • puimurit, traktorit, ajosilppurit
040 484 0973
sakari.latva@wihuri.fi

Jouko Toivonen

Tekninen tuki • puimurit, traktorit
040 569 1967
jouko.toivonen@wihuri.fi

Jan Kivimäki

Tekninen tuki • ympäristönhoito, golf
040 611 7329
jan.kivimaki@wihuri.fi

Seppo Leppänen

Huoltopäällikkö • ympäristönhoito, golf, takuut
040 630 4643
seppo.leppanen@wihuri.fi

Soila Wetterstrand

Asiakastuki • palvelusopimukset, laskutus, takuut
040 612 3785
soila.wetterstrand@wihuri.fi

Teemu Antola

Tekninen tuki ja käyttötuki • MyJohnDeere, AMS
020 510 2418
ext-teemu.antola@wihuri.fi

Tuomas Kajantola

Tekninen tuki ja käyttötuki • AMS-laitteet, puimurit
040 538 6122
tuomas.kajantola@wihuri.fi

Stiina Lerkki

Asiakkuusvastaava
040 614 8475
ext-stiina.lerkki@wihuri.fi

Anssi Lahtinen

Tuotepäällikkö • varaosat
040 152 6289
anssi.lahtinen@wihuri.fi

Niko Haavisto

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot: Seinäjoki, Vaasa, Kuopio, Oulu
050 531 5665
niko.haavisto@wihuri.fi

Toni Kallionpää

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot: Lieto, Vantaa, Kouvola, Riihimäki, Lempäälä
040 182 6863
toni.kallionpaa@wihuri.fi