Maatalouskoneet

Valtuutetut sopimushuoltopisteet

John Deere päivystys

Arkisin klo 16.00-20.00 ja viikonloppuisin klo 10.00-18.00.

John Deeren varaosapäivystys

020 510 8412

Kempele

Akselikuja 2
90440 Kempele
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Arto Pesola

Myynti • maatalouskoneet
040 182 7034
arto.pesola@wihuri.fi

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Tommi Määttä

Työnjohto
040 689 0286
tommi.maatta@wihuri.fi

Rita Pelkonen

Varaosamyynti
020 510 8401
rita.pelkonen@wihuri.fi

Kuopio

Asentajankuja 4
70900 Toivala
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Jesse Jolkkonen

Myynti • maatalouskoneet
Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Jarmo Sahinjoki

Myynti • maatalouskoneet
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Antti Pylkkönen

Myynti • maatalouskoneet
040 570 6258
ext-antti.pylkkonen@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myynti Keski-Suomi
Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Timo Kähkönen

Varaosamyyjä
020 510 8408
timo.kahkonen@wihuri.fi

Kouvola

Kaupinkatu 28
45130 Kouvola
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Heikki Ellilä

Myynti • maatalouskoneet
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Veli-Matti Sipilä

Työnjohto
040 194 4259
veli-matti.sipila@wihuri.fi

Heikki Kettunen

Varaosamyynti
020 510 8405
heikki.kettunen@wihuri.fi

Nivala

Sahantie 74
85500 Nivala
Sijainti kartalla

Myynti:

Seppo Sorvari

Myynti • maatalouskoneet
040 192 7715
seppo.sorvari@wihuri.fi

Mikkeli

Ketunniementie 11
50100 Mikkeli
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Jarmo Sahinjoki

Myynti • maatalouskoneet
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Riihimäki

Kylänraitti 5
11710 Riihimäki
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Kalle Sipilä

Myynti • maatalouskoneet
040 538 8958
kalle.sipila@wihuri.fi

Ilpo Laine

Myynti • maatalouskoneet
040 592 7293
ext-ilpo.laine@wihuri.fi

Toni Mattila

Myynti • maatalouskoneet
040 578 0623
ext-toni.mattila@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Jouko Toivonen

Työnjohto ja varaosamyynti
040 569 1967
jouko.toivonen@wihuri.fi

Jesse Saviniemi

Varaosamyynti
040 610 7691
jesse.saviniemi@wihuri.fi

Seinäjoki

Laturitie 12
60510 Hyllykallio
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kimmo Marttila

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 8625
kimmo.marttila@wihuri.fi

Tapio Rinta-Valkama

Myynti • maatalouskoneet
040 486 0154
ext-tapio.rinta-valk@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Olli Lohilahti

Varaosamyynti
020 510 8400
olli.lohilahti@wihuri.fi

Tampere

Tampereentie 444
33880 Lempäälä
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Kalle Sipilä

Myynti • maatalouskoneet
040 538 8958
kalle.sipila@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Jerno Peräjoki

Työnjohto
040 359 3749
jerno.perajoki@wihuri.fi

Konsta Nieminen

Varaosamyynti
020 510 8389
konsta.nieminen@wihuri.fi

Tornio

Ratavartijankatu 1
95420 Tornio
Sijainti kartalla

Myynti:

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Turku

Vakiotie 4
21420 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Korjaamo:
Eteläkaari 10
21410 Lieto
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 7:30-16
Korjaamo:
Pahkajärventie 20
23800 Laitila
Sijainti kartalla
Korjaamo:
Vuotavantie 14
32520 Oripää
Sijainti kartalla
Betjäning på svenska, kontakta Marcus Henriksson +35840 547 2224 / marcus.henriksson@wihuri.fi

Myynti:

Tommi Kyynäräinen

Myynti • puimurit, traktorit
Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jari Antola

Myynti • maatalouskoneet, vaihtokonepäällikkö
040 094 4840
ext-jari.antola@wihuri.fi

Ilpo Laine

Myynti • maatalouskoneet
040 592 7293
ext-ilpo.laine@wihuri.fi

Toni Mattila

Myynti • maatalouskoneet
040 578 0623
ext-toni.mattila@wihuri.fi

Janne Tuominen

Myynti • maatalouskoneet
040 557 5219
ext-janne.tuominen@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Niko Mäkinen

Työnjohto
040 621 4706
niko.makinen@wihuri.fi

Markku Vuolukka

Varaosamyynti
020 510 8411
markku.vuolukka@wihuri.fi

Vaasa

Karhunpolku 4
65520 Helsingby
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Kimmo Marttila

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 8625
kimmo.marttila@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Varaosat ja huolto:

Ken Kronqvist

Varaosamyynti
020 510 8398
ken.kronqvist@wihuri.fi

Vantaa

Pyhtäänkorventie 4
01530 Vantaa
Sijainti kartalla
Avoinna: ma-pe klo 8-16

Myynti:

Heikki Ellilä

Myynti • maatalouskoneet
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Daniel Lindell

Myynti • maatalouskoneet
Också betjäning på svenska.
040 556 2014
daniel.lindell@wihuri.fi

Varaosat & huolto:

Akseli Karri

Varaosamyynti
040 482 0923
akseli.karri@wihuri.fi

Myynnin tukitoiminnot:

Jarno Nissi

Myyntijohtaja
050 388 3301
jarno.nissi@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Daniel Lindell

Tuotepäällikkö
Maatalouskoneiden vienti ja tuonti
040 556 2014
daniel.lindell@wihuri.fi

Juha Vuolle

Tuotepäällikkö • traktorit, etukuormaimet, AMS
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Tommi Kyynäräinen

Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jaakko Johansson

Tuotepäällikkö • traktorit, ajosilppurit, ruiskut ja AMS
040 129 3425
jaakko.johansson@wihuri.fi

Jesse Jolkkonen

Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Stiina Lerkki

Asiakkuusvastaava
040 614 8475
ext-stiina.lerkki@wihuri.fi

Jälkimarkkinoinnin tukitoiminnot

Rami Rasi

Jälkimarkkinointipäällikkö
040 129 3466
rami.rasi@wihuri.fi

Sakari Latva

Tekninen tuki • puimurit, traktorit ja ajosilppurit
040 484 0973
sakari.latva@wihuri.fi

Seppo Leppänen

Huoltopäällikkö • Golf & Turf, takuut
040 630 4643
seppo.leppanen@wihuri.fi

Soila Wetterstrand

Asiakastuki • palvelusopimukset, laskutus, takuut
040 612 3785
soila.wetterstrand@wihuri.fi

Teemu Antola

Tekninen tuki ja käyttötuki • MyJohnDeere, AMS
020 510 2418
ext-teemu.antola@wihuri.fi

Tuomas Kajantola

Tekninen tuki ja käyttötuki • AMS-laitteet, puimurit
040 538 6122
tuomas.kajantola@wihuri.fi

Stiina Lerkki

Asiakkuusvastaava
040 614 8475
ext-stiina.lerkki@wihuri.fi

Anssi Lahtinen

Tuotepäällikkö • varaosat
040 152 6289
anssi.lahtinen@wihuri.fi

Niko Haavisto

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot: Seinäjoki, Vaasa, Kuopio, Oulu
050 531 5665
niko.haavisto@wihuri.fi

Toni Kallionpää

Aluehuoltopäällikkö • korjaamot: Lieto, Vantaa, Kouvola, Riihimäki, Lempäälä
040 182 6863
toni.kallionpaa@wihuri.fi