Maatalouskonemyynti

Lappi

Antti Rissanen

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 3175
antti.rissanen@wihuri.fi

Pohjois-Pohjanmaa

Arto Pesola

Myynti • maatalouskoneet
040 182 7034
arto.pesola@wihuri.fi

Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

Kimmo Marttila

Myynti • maatalouskoneet
Alue-esimies
040 568 8625
kimmo.marttila@wihuri.fi

Tapio Rinta-Valkama

Myynti • maatalouskoneet
040 486 0154
ext-tapio.rinta-valk@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala

Jesse Jolkkonen

Myynti • maatalouskoneet
Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Ylä-Savo, Keski-Suomi

Antti Pylkkönen

Myynti • maatalouskoneet
040 570 6258
ext-antti.pylkkonen@wihuri.fi

Varsinais-Suomi

Tommi Kyynäräinen

Myynti • maatalouskoneet
Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Pohjois-Satakunta

Veli-Matti Kähkönen

Myynti • maatalouskoneet
040 516 5884
ext-vellu.kahkonen@wihuri.fi

Salon Seutu

Janne Tuominen

Myynti • maatalouskoneet
040 557 5219
ext-janne.tuominen@wihuri.fi

Satakunta, Vakka-Suomi

Jari Antola

Myynti • maatalouskoneet, vaihtokonepäällikkö
040 094 4840
ext-jari.antola@wihuri.fi

Kanta-Häme, Päijät-Häme, Keski-Uusimaa, Pirkanmaa

Kalle Tapola

Myynti • maatalouskoneet
040 614 9048
kalle.tapola@wihuri.fi

Kalle Sipilä

Myynti • maatalouskoneet
040 538 8958
kalle.sipila@wihuri.fi

Kymenlaakso, Päijät-Häme, Itä-Uusimaa

Heikki Ellilä

Myynti • maatalouskoneet
040 624 9231
heikki.ellila@wihuri.fi

Daniel Lindell

Myynti • maatalouskoneet
Också betjäning på svenska.
040 556 2014
daniel.lindell@wihuri.fi

Etelä-Savo, Etelä-Karjala

Jarmo Sahinjoki

Myynti • maatalouskoneet
040 353 4286
jarmo.sahinjoki@wihuri.fi

Ahvenanmaan maakunta, ruotsinkielinen rannikko

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Lounais-Häme, Loimaan-Seutu

Ilpo Laine

Myynti • maatalouskoneet
040 592 7293
ext-ilpo.laine@wihuri.fi

Toni Mattila

Myynti • maatalouskoneet
040 578 0623
ext-toni.mattila@wihuri.fi

Kalajokilaakso, Keski-Pohjanmaa

Seppo Sorvari

Myynti • maatalouskoneet
040 192 7715
seppo.sorvari@wihuri.fi

Marcus Henriksson

Myynti • maatalouskoneet
Betjäning på svenska.
040 547 2224
marcus.henriksson@wihuri.fi

Tukitoiminnot

Jarno Nissi

Myyntijohtaja
050 388 3301
jarno.nissi@wihuri.fi

Ilkka Nykänen

Myyntipäällikkö • maatalouskoneet
040 568 5913
ilkka.nykanen@wihuri.fi

Daniel Lindell

Tuotepäällikkö
Maatalouskoneiden vienti ja tuonti
040 556 2014
daniel.lindell@wihuri.fi

Juha Vuolle

Tuotepäällikkö • traktorit, etukuormaimet, AMS
040 525 6107
juha.vuolle@wihuri.fi

Tommi Kyynäräinen

Tuotepäällikkö • puimurit
040 186 8517
tommi.kyynarainen@wihuri.fi

Jaakko Johansson

Tuotepäällikkö • traktorit, ajosilppurit, ruiskut ja AMS
040 129 3425
jaakko.johansson@wihuri.fi

Jesse Jolkkonen

Tuotepäällikkö • paalaimet, työkoneet
040 641 2634
jesse.jolkkonen@wihuri.fi

Stiina Lerkki

Asiakkuusvastaava
040 614 8475
ext-stiina.lerkki@wihuri.fi